Apple uruchamia Fundusz Czystej Energii w Chinach
Przewiń do artykułu
Menu

Amerykańska „gigakorporacja” Apple oznajmiła, że utworzyła nowy fundusz inwestycyjny na rzecz czystej energii w Chinach, który dążyć będzie do wytworzenia przeszło 1 gigawata energii odnawialnej (odpowiednik  energii potrzebnej do zasilania prawie 1 miliona domów). W ciągu najbliższych czterech lat Apple i 10 pierwszych dostawców wspólnie zainwestują prawie 300 milionów dolarów w ten właśnie fundusz.

Ze względu na wielkość i skalę Fundusz Czystej Energii w Chinach da większą siłę nabywczą uczestnikom programu, jak również zdolność do uzyskiwania bardziej atrakcyjnych i różnorodnych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Wspomnianym funduszem zarządzać będzie grupa DWS, która również wniesie do niego swój wkład. Pierwsi dostawcy biorący udział w projekcie to: Catcher Technology, Compal Electronics, Corning Incorporated, Golden Arrow, Jabil, Luxshare-ICT, Pegatron, Solvay, Sunway Communication i Wistron.

"Bardzo cieszymy się, że wielu naszych dostawców uczestniczy w funduszu i mamy nadzieję, że model ten będzie można powielić na całym świecie, aby pomóc przedsiębiorstwom każdej wielkości wywrzeć znaczący pozytywny wpływ na naszą planetę" - powiedziała w oświadczeniu Lisa Jackson, wiceprezes w firmie Apple ds. środowiska, polityki i inicjatyw społecznych.W kwietniu firma Apple ogłosiła, że jej zakłady na całym świecie są teraz w 100 proc. zasilane czystą energią. Obejmuje to wszystkie sklepy detaliczne, biura, centra danych i placówki zlokalizowane w 43 krajach. W tym czasie firma miała 25 działających elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii na całym świecie i 15 w budowie.

Firma Apple w 2015 roku uruchomiła program „Czysta Energia dla Dostawców” i od tego czasu 23 partnerów produkcyjnych, działających w ponad 10 różnych krajach, zobowiązało się do zasilania całej swojej produkcji Apple ze stuprocentowo czystej energii.

Apple i jego dostawcy są na dobrej drodze do tego, aby do 2020 roku wspólnie wygenerować ponad 4 gigawaty czystej energii na całym świecie, co stanowi jedną trzecią bieżącego poziomu produkcji energii elektrycznej w Apple.

Firma poszukuje również nowych sposobów na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Wsparła nowe, wspólne przedsięwzięcie z Alcoa Corporation i Rio Tinto Aluminium do wytopu aluminium bez użycia węgla.


Źródło: https://www.greentechmedia.com/articles/read/apple-launches-a-new-clean-energy-fund-in-china-suppliers

Grafika główna: https://www.greenjobsonline.co.uk/news/latest-news/apple-to-apply-renewable-strategy-to-global-supply-chain

Slider: https://inhabitat.com/apple-says-theyre-globally-powered-by-100-renewable-energy/

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl