Sąsiedzie! Nie truj sąsiada. Pokażmy swój sprzeciw.
Przewiń do artykułu
Menu

Z niską emisją musimy walczyć wszyscy. Nie bać się, nie wstydzić reagować, gdy widzimy, że nasz sąsiad spala w swoim piecu śmieci, bo z komina wydobywa się ciężki, gęsty dym. Pozostajemy jednak bezczynni, czym dajemy ciche przyzwolenie na sąsiedzkie trucie. Skończmy z tym: dla siebie, swoich dzieci, wnuków, dla tego sąsiada też.

Wybitny aktor Franciszek Pieczka zdecydował się wesprzeć akcję pod hasłem „Nie truj sąsiada”, której głównym celem jest walka z przyzwoleniem społecznym na spalanie śmieci. Jego wyrazista kreacja w spocie promującym akcję daje nam wszystkim sygnał do działania. Pokażmy nasz sprzeciw, dajmy jasny znak - koniec tolerancji dla kominów pełnych rakotwórczego dymu!

 

 

 

Każdy z nas może wziąć udział w akcji „Nie truj sąsiada!” Wystarczy wydrukować jedną z kilku zawieszek i umieścić na płocie, drzwiach czy oknie sąsiada, który nieustannie truje nas swoim dymem (pobierz zawieszkę z http://gminazenergia.pl/post/pobierz-zawieszke-akcji-nie-truj-sasiada-1). Już wkrótce 300 tysięcy zawieszek trafi do mieszkańców 25 gmin i 3 powiatów z terenu Subregionu Zachodniego województwa śląskiego, które biorą udział w projekcie „Gmina z (dobrą) energią”.

Zapraszamy na nasz profil społecznościowy: https://www.facebook.com/gminazenergia/

Wszystkich chętnych do wsparcia akcji w swojej firmie lub zakładzie pracy, zachęcamy do kontaktu w sprawie materiałów. Nie truj sąsiada!


foto: Marcin Giba/gminazenergia.pl

 

Niniejsza publikacja nie stanowi oficjalnego stanowiska WFOŚiGW w Katowicach

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl